BIP
Strona główna/Działalność/Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Grafika przedstawia logo programu Duża Rodzina

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dziadowej Kłodzie informuje, że przyjmuje wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny (druki dostępne w siedzibie GOPS lub na stronie https://www.gov.pl/web/rodzina/wniosek-o-przyznanie-karty-duzej-rodziniy-lub-wydanie-duplikatu

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom stale się powiększa, a ich aktualny wykaz znajduje się na stronie:
https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-karte-duzej-rodziny

do góry